Haber

Silopi’den ‘Kadın ve Kadın Dayanışması’ kampanyası

Maraş merkezli 10 ili etkileyen Şırnak depreminin ardından depremzedelerle dayanışma seferberliği ilan edildi. Kentteki siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, kurum ve derneklerin çalışmalarına öncülük eden Silopi Belediyesi şimdi de deprem bölgesindeki kadınlarla dayanışma kampanyası başlattı.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA), Devrimci Personel Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Şırnak temsilcileri, Genel İşçi Sendikası temsilcileri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Hanım Meclisi, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Şirnex Hanımlar Meclis ve kentteki birçok sivil toplum kuruluşu destek verdi.
Hanımlar, belediyeye bağlı itfaiyede yaptıkları basın açıklamasıyla kampanyayı duyurdu. Açıklamaya Silopiya Belediyesi Eş Başkanı Adalet Fidan, TJA aktivistleri ile HDP il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, kampanya hakkında konuşan DİSK Eşbaşkanı Siyajin Buruntekin, “Bildiğiniz gibi büyük bir deprem yaşadık ve bu bizi çok etkiledi. Bu nedenle Belediyemiz Kadın Politikaları Müdürlüğü öncülüğünde bir kampanya başlatıldı. Kadın ve çocuklara yönelik bir kampanyadır. İhtiyaç listesi yaptık. İşimiz yeni başladı. Bu acı bizim acımızdır. Bu nedenle kadınları bu kampanyaya destek vermeye ve bizimle dayanışmaya çağırıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu