Ekonomi

Kayyımlarda Bekleyen Araçlar Ekonomiye Katılacak

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu; Kayyumun elinde bekleyen araçların ekonomiye kazandırılması talebi gerçekleşti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Hazırlanan malların kayyumların elinde çürümesini önleyecek uygulamaya 1 Kasım’dan itibaren başlıyoruz.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, hukuken kayyımlarca korunması gerekmeyen malların satışına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya göre; Yasal istisnalar (gümrük idaresi, tahsil dairesi) hariç olmak üzere, haczi kaldırılmış ve kayyımlarca korunmaya devam edilen mallar için öncelikle borçlu malı teslim alacak, aksi takdirde elektronik satış kararları kayıtlı olarak uygulanacaktır. hak sahiplerinin çıkarları ve kamu yararı dikkate alınarak mallar. Elektronik satış kararlarına rağmen alıcı bulamayan mallar üzerinde hak sahiplerinin haklarının korunmaması halinde, malın mülkiyeti ücret karşılığında kayyumlara, kamu yararı için de MKE’ye devredilecek.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu; Bir süre önce de kayyumun elinde bekleyen araçların ekonomiye kazandırılması konusunda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüştü. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu