Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çekmişti: AK Parti listesinde 3 isim değişecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında 28. Dönem Milletvekili aday listesinde değişiklik olabileceğine dikkat çekti. Çalışmaları sırasında her seçim çevresi ve her aday için kapsamlı değerlendirmeler yaptırdığını ifade eden Erdoğan, üç dönemlik istisnadan bahsetti. “Mola verdiyse ayrı ayrı gittik, vermediyse değişime gittik. Bütün bunlara rağmen bazı illerimizde çok az da olsa hatalar yaptık, oldu.dedi.

AK PARTİ’de 3 ismin değişeceği iddia edildi

Edinilen bilgiye göre, AK Parti’den istifa eden eski Esenyurt Belediye Başkanı ile AK Parti İstanbul 3. Bölge 8. sıra milletvekili adayı Necmi Kadıoğlu’nun eski İl Başkanı tarafından listeye alınacağı öğrenildi. İstanbul, MKYK Üyesi Bayram Şenocak. Dönem içinde Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etmeyeceği belirlenen İstanbul 1. Bölge adayı Mustafa Naim Yağcı’nın yerine avukat Muhammet Enes Savaş’ın geçeceği ileri sürüldü. Samsun’da adaylıktan çekilen 8. aday Kadir Kayan’ın yerine bugün yeni isim belirlenecek.

Erdoğan ise partisinin ilk seçim mitingini 18 Nisan’da Afyonkarahisar’da yapacak.

BUGÜN SON GÜN

İstifa, ölüm gibi sebeplerle listelerindeki eksiklikleri tamamlamayan ve yapılan inceleme sonucunda adaylığı düşürülen siyasi partiler, ilgili seçim civarında seçime giremeyecek.

Kesintisiz liste yayınlandıktan sonra 18 Nisan saat 15.00’e kadar adaylar geri çekilebilir; partiler adaylıktan çekilen bu isimlerin yerine 19 Nisan saat 17.00’ye kadar yeni isimlerini açıklayabilecek.

KAYNAK: MİLLİYET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu