Haber

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Fethullah Gülen ile görüştünüz mü?” soruyu yanıtladı: Pensilvanya’da temas vardı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’in ittifak protokolü kapsamında CHP listelerinden milletvekili adaylığı Balyoz ve Ergenekon davalarından yargılananların tepkisini çekti. Balyoz ve Ergenekon sürecinde Adalet Bakanlığı görevinde bulunan Sadullah Ergin, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

“DOĞRUDAN BİR GÖRÜŞMEM YOK”

Siyasi çizgisinin net olduğunu ve Milli Görüş’ten geldiğini belirten Ergin, “Fethullah Gülen ile hiç görüştünüz mü?” soruyu yanıtladı. Ergin, “Benim doğrudan bir görüşmem yok. Siyasetçilerin görüşmeleri çok geniş. Geçmişte görüşme olmayabilir, çok eski.

“İLETİŞİM OLDUĞU YERDE OLDU”

Amerika’dayken yurt dışında bir Türk Festivali vardı. Hatay’ın esnaf dernekleri gitmişti. Türkiye’nin yerlilerini tanıtıcı ürün satışları folklorik şeyler yaptırıyordu. Bölgenin siyasetçileri ve sivil toplum kuruluşları ile Hatay’ı tanıtıyorduk. O sırada temas vardı. Konumu Pensilvanya’daydı. 2004-2005 olabilir.

“HATTIM TEMİZ”

Sadece bir ziyaretti. Kalabalık bir heyetimiz vardı. Turistik bir ziyaret gibi geldi geçti. Çizgim açık. Ben Milli Görüş’ten gelen biriyim. Karşılaştığımız insanlara değil, yaptığımız işe bakmalıyız.”

haber-dogansehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu