Haber

Meksika’da Otis Kasırgası: Ölü sayısı 48’e çıktı

Meksika’yı 25 Ekim’de kategori 5 düzeyinde vuran Otis Kasırgası’nda ölü sayısı 48’e yükseldi. Yetkililer, 36 kişiden henüz haber gelmediğini açıkladı.

25 Ekim’de Meksika’nın güneyindeki Guerrero eyaletinin Acapulco şehrini kategori 5 seviyesinde vuran Otis Kasırgası’nda can kaybı arttı. Guerrero Valisi Evelyn Salgado, yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin sayısının Kasırgada canlarının 48’e çıktığı, kayıp olanların sayısının ise 36 olduğu belirtildi.

Meksika Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Acapulco’da kendisinden haber alınamayan 187 yabancı turiste ulaşıldığı belirtildi. Meksika hükümeti, kasırganın vurduğu Acapulco’daki otellerin yüzde 80’inin hasar gördüğünü açıkladı.

Acapulco’da yağma çıktı

Acapulco’da devam eden yiyecek ve su sorunları nedeniyle yağmalamalar yaşanırken, hükümet Acapulco’da düzeni sağlamak, yiyecek ve malzeme dağıtımına yardımcı olmak için yaklaşık 17 bin asker gönderdi.

El Salvador’da fırtına alarmı

El Salvador’da dün Tropikal Pilar Fırtınası nedeniyle kırmızı alarm verildi. Pilar’ın 48 saat içinde El Salvador’u vurması beklenirken, ülke genelindeki okullarda Çarşamba gününe kadar eğitim ve öğretime ara verildi. Ayrıca halkı fırtınadan korumak için ülke genelinde 100 barınak kurulacak.

El Salvador Ulusal Polisi’nden yapılan açıklamada, Pilar’ın neden olduğu şiddetli yağış nedeniyle La Union bölgesindeki Anamoros Nehri’nde bir kadının kaybolduğu, kadının 16 yaşındaki oğlunun ise kurtarıldığı belirtildi. – MEKSİKA ŞEHRİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu