Ekonomi

HÜDA-PAR milletvekili yemin metnini yanlış bulduğunu söyledi

Batman’da AKP listesinden milletvekili seçilen Sözcü Serkan Ramanlı, yemin metninin hatalı bir metin olmadığını ancak yine de okuyacağını söyledi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Ramanlı, “Yemin metnini okur musunuz?” aşağıdaki gibi:

Yemin metni esasen okunur. Orada bir ayrım yok. Ama bunu sorarsanız şöyle cevap veririm. O yeminin metni sahih bir metin midir? Bana kıyasla değil.

Yıllardır her sabah bir ideolojinin, varlığının bir armağan olarak verilmesinin, nasıl yanlış olduğunun, nasıl düzeltildiğinin bir metni okundu her sabah… Biz de parti programımızda şunu yazdık: “Yemin metni değiştirilmelidir. ”. Biz o yemin metninin hatalı bir metin olduğunu düşünmüyoruz. Kimse bir ideoloji üzerine yemin etmesin.

Ben CHP’li değilim. Neden CHP’nin altı okuna yemin ediyorum? AK Parti Anyasa’yı değiştirmek için çoğunluğa ulaştı diyelim. Metinde “AK Parti’nin savunduğu ilkeler üzerine herkes yemin etsin” yazsa, AK Partili olmayan biri “Aman dostum bunu bana dayatamazsın” dese doğru olmaz mı?

akcakocaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu