Haber

Hamas bazı yabancı rehineleri serbest bırakacak

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’ndan yapılan açıklamada, yabancı rehinelerden bazılarının önümüzdeki günlerde serbest bırakılacağı duyuruldu.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar 7 Ekim’den bu yana devam ederken, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, önümüzdeki günlerde yabancı rehinelerden bir kısmının serbest bırakılacağını duyurdu. İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeida, yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki birkaç gün içinde belirli sayıda yabancıyı serbest bırakacağımızı aracılara bildirdik.”

Gazze Şeridi’nde gerçekleştirmeyi planladığı kara operasyonuyla ilgili İsrail’i tehdit eden Ubeida, “Gazze, düşman askerleri ve siyasi liderler için mezarlık ve bataklık olacak” dedi.

Hamas yabancı rehineleri ‘misafir’ olarak nitelendirdi

Ubeida, rehinelerle ilgili daha önce yaptığı açıklamada, ahlaki ve insani bir görev gereği rehinelerle ilgilenildiğini, yabancı rehineleri misafir olarak gördüklerini ve bölgedeki koşullar elverdiği anda onları serbest bırakacaklarını belirtmişti. .

Gazze Şeridi’nde 240’a yakın rehinenin olduğu iddia edilirken, Hamas şu ana kadar toplam 4 rehineyi serbest bırakırken, İsrail ordusunun düzenlediği operasyonla 1 rehine kurtarıldı. – GAZZE

haberhaliliye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu