Haber

Hakkari’de Kar Şenliği Devam Ediyor

HAKKARI Valiliği tarafından 2.800 metre yükseklikteki Merga Bütan Kayak Merkezi’nde düzenlenen ‘Kar Şenliği’ 2. gününde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Kayak merkezine gelenler kayak yaparken, eğlenmeyenler ise çalan müzik eşliğinde halay çekti.

Hakkari Valiliği tarafından düzenlenen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Hakkari Üniversitesi ve İl Valiliği’nin desteklediği festivalin 2. gününde düzenlenen etkinliklere Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip katıldı. Gençlik ve Spor Müdürlüğü. Çarıkcıoğlu, Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, kurum amirleri ve binlerce kişi katıldı. Festival renkli görüntülere sahne oldu. 2.800 metre rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi katılımcılara mükemmel manzaralar sunarken, kayakseverler de unutulmaz anlar yaşadı. 2 metre kalınlığındaki kar üzerine ateş yakıp semaverlerini kuranlar, çay içip mangalda kebap pişirdiler.

Kar festivali için Bursa’dan geldiğini belirten Arzu Deniz, “Bursa’dan geldik. Kayak merkezimiz var ama bu tür festivaller düzenlenmiyor. Biz bu kadar güzel olduğunu iddia etmedik. Herkesi bekliyoruz. Hakkari’deki kayak merkezi. Buranın coğrafyası çok güzel.”

Dr. ailesiyle birlikte festivale geldi. Öğretim Üyesi Hikmet Yaşar, Türkiye’nin birçok ilinden kayakseverlerin Merga Bütan Kayak Merkezi’ne geldiğini belirterek, “Antik kentimiz Hakkari hak ettiği doğaya sahip. Bu yıl 5’incisi düzenlenen kar şenliğine binlerce kişi katıldı. Daha önceki festivallere de katılmıştır.” “Katıldım ama bugünkü festival daha kalabalık ve daha coşkulu geçti. Çevre illerden de yoğun bir ilgi var. Herkesi buraya davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu