Ekonomi

GUHEM öğretmen arıyor

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin birinci interaktif uzay ve havacılık temalı eğitim merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), uzay ve havacılık alanında istikamet gösteren öğretmenleri arıyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde mükafatların sahiplerinin açıklanacağı yarışın son müracaat tarihi 14 Kasım olarak belirlendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde; Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bursa’ya kazandırılan GUHEM tarafından birinci sefer düzenlenen “Uzay ve Havacılık Alanında Yön Gösterenler” mükafatları 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sahiplerini bulacak. Astronomi, uzay ve havacılık eğitimiyle ya da bu alanlarda toplumda farkındalık oluşturmakla ilgili yaptıkları çalışmalarla fark yaratan öğretmenler, 14 Kasım tarihine kadar GUHEM’in web sitesinden müracaatlarını yapabilecek.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE AÇIKLANACAK

Astronomi, uzay çalışmaları ve havacılığın günümüzün en kıymetli çalışma alanlarından olduğunu söz eden GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu şunları söyledi: “Bu alanlardaki çalışmalar ve etkinlikler öğrencilerimizin bilime ilgi duymasını sağlayan en kıymetli araçlardan. Astronomi, uzay ve havacılık bahislerinin çocuklarımıza aktarılmasında kıymetli öğretmenlerimizin büyük bir özveriyle çalıştığının farkındayız. Bu nedenle GUHEM olarak “Uzay ve Havacılık Alanında Yön Gösterenler” ödülleriyle öğretmenlerimizi onurlandırmak istedik. Bu alanlarda toplumda farkındalık oluşturmak ile ilgili yaptıkları çalışmalarla dereceye giren öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde açıklayacağız”

SON MÜRACAAT TARİHİ 14 KASIM

Astronomi, uzay ve havacılık alanından en azından birinde fark yarattığını düşünen ve Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı rastgele bir kurumda çalışan öğretmenler 14 Kasım tarihine kadar müracaatlarını GUHEM’in web sitesinden iletebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu