Haber

Et ve Süt Kurumu personeli hayvanlara şiddet uyguladığı gerekçesiyle gözaltına alındı

Adana Et ve Süt İşletmesi Et Kombina Müdürlüğü’nde hayvanlara şiddet uyguladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan iki zanlı, çıkarıldığı mahkemece hayvan barınağını 15 gün temizlemeleri şartıyla serbest bırakıldı.

Yüreğir ilçesi Yenidoğan Mahallesi’ndeki birleşimde 25 Mayıs’ta meydana gelen ve görüntüleri basına yansıyan olayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan kurum personeli MAT ve İ.G’nin polisteki işlemlerine devam edildi. Sosyal medya dün tamamlandı.

MAT ve İ.G, karakolda sözlerine sinirlenen hayvanı sakinleştirmeye çalıştıklarını iddia etti.

İki zanlı, ifadelerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Müdürlüğü ekiplerince “hayvanlara eziyet ve eziyetle muamele” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi hakim karşısına çıkarılan iki zanlının, hayvan barınağında 15 gün temizlik yapmaları ve “İslam’da Hayvan Hakları” kitabını okumaları şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi. Kanun” ve 25 sayfalık özeti 15 gün içinde mahkemeye sunar.

Sorumlular görevden alındı

Et ve Süt İşletmesi Adana Et Kombinasında ayrımı yapılacak olan iki çalışanın dananın başına vurduğu görüntüler dün sosyal medyaya yansıdı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında olaya karışan kurum çalışanları, MAT ve İ.G. gözaltına alınmıştı.

Et ve Süt Kurumu, sosyal medyaya yansıyan hayvanlara yönelik şiddet sahneleri için müfettiş görevlendirildiğini ve sorumluların görevden alındığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu