Ekonomi

Diyarbakır Bismil’de Yapılan Konfeksiyon Fabrikaları İlçeyi Kalkındıracak

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yapımı tamamlanan ve kısa sürede faaliyete geçmesi planlanan hazır giyim fabrikaları ilçeyi kalkındıracak.

Dokuma ve hazır giyim yatırımlarını geliştirerek istihdamı kolaylaştırmayı, daha fazla gence iş olanağı sağlamayı, üretim kapasitesini artırmayı hedefleyen 16 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 5 fabrikanın Bismil ilçesinde üretimi tamamlandı. .

Sanayi ve Teknoloji ve Gençlik ve SporDiyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 2022 yılı Mart ayında temeli atılan ve üretimi tamamlanan 5 farklı hazır giyim fabrikası ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından kısa sürede sanayiciye teslim edilmesi planlanıyor.

Vali Su, kısa süre içinde faaliyete geçecek 5 fabrika binasının bin 500 kişiye istihdam sağlayacağını belirterek, Diyarbakır ve vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Terör ve şiddetle gündeme gelen Diyarbakır’da barış ve inanç ortamının tesis edildiğini belirten Vali Su, cazip bir il haline gelen Diyarbakır’da genç nüfusa istihdam yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği yer. – DİYARBAKIR

demre-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu