Ekonomi

Cemal Enginyurt: Fındık taban fiyatı en az 100 TL olmalı

Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, bir an önce fındığın taban fiyatının en az 100 lira olarak açıklanmasını talep etti.

Enginyurt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, TBMM’nin çözülmeyi bekleyen önemli sorunlar varken tatilde olmasını eleştirdi.

Enginyurt, hükümetin vatandaştan tasarruf beklerken kamuda tasarruf tedbirlerinin uygulanmadığını, milletin parasının çarçur edildiğini savundu.

“Maliyetler defalarca arttı ama taban fiyat henüz açıklanmadı”

Evlerin kiralarının arttığını ve bu nedenle ev sahipleri ile kiracılar arasında büyük bir çekişme yaşandığını anlatan Enginyurt, bu konuda ceza sisteminin işleyişinin doğru olmadığını, evlerin alım gücünün arttığını söyledi. Vatandaş sayısı artırılmalıdır. Enginyurt, akaryakıt zammı için bu mekanizmanın neden çalıştırılmadığını da sordu.

Cemal Enginyurt, fındık üreticisinin işini toplamaya başlayacağını belirterek, “Maliyetler defalarca arttı ama taban fiyat henüz açıklanmadı. Fındığın taban fiyatı en az 100 lira ve bir an önce açıklanmalı. . dedi.

DP’li Enginyurt, dünkü muhteşem toplantıda bir gazetecinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun oylamaya katılıp katılmadığını sorduğunda Genel Kurul çalışmalarına katıldığını ancak son oylamaya katılmadığını söyledi. başka bir programı vardı. Enginyurt, “Yeşil Sol Parti’den 36 milletvekili oylamaya katılmadı. Dolayısıyla durumdan memnunlar.” sözlerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu