Haber

Büyükçekmece Belediyesi’ne Rüşvet Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Büyükçekmece Belediyesi’ne yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden 8’i tutuklandı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Eskice İlçesi’ndeki 140 villanın imar usulsüzlüklerine ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında 18 Ocak’ta gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak ve Büyükçekmece Belediyesi Planlama ve Şehircilik Müdürü V. Abdurrehim Çakır’ın da aralarında bulunduğu 7’si belediye çalışanı toplam 21 kişinin gözaltına alınma nedeni, “nitelikli dolandırıcılık, rüşvet ve resmi evrakta sahtecilik” olarak açıklandı. “.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden 8’i tutuklandı.

Tutuklananlar arasında inşaat şirketi sahibi Ali G., Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak ile Büyükçekmece Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Yardımcısı Abdurrehim Çakır’ın da olduğu belirtildi.

140 villayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yıkılması için İstanbul Valiliği’ne yazı gönderilen villaların temel atılmadan inşa edildiği, gerekli fore kazıkların çakılmadığı ve sismik incelemelerin yapılmadığı belirlendi. . İnşaat ruhsatının belediye çalışanı tarafından rüşvet karşılığında usulsüz inşaata verildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu