Haber

Burdur’da kuraklık nedeniyle şebeke suyunda tasarruf kararı alındı

Burdur’da yaşanan kuraklık nedeniyle belediye meclisinde su tasarrufuna yönelik kararlar alındı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, vatandaşların şebeke sularını halı yıkama adı altında israf ettiğini söyledi.

Apartmanlardaki merdivenlerin ortak kullanım alanındaki çeşmelerden yıkandığını ifade eden Ercengiz, “Merdivenler yıkanırken apartmanlardaki su sayaçları bazen kayıtsız olabiliyor. aşırı su tüketiminin yapıldığı yerlerde denetimler yapılıyor.Aksi takdirde vatandaşlarımızın merdivenleri yıkamasına karşı değiliz ama su tasarrufu sağlayacaktır.” dedi.

Türkiye’nin bu yıl çok değerli bir susuzluk sorunu yaşayacağını ifade eden Ercengiz, şunları kaydetti:

“Tedbir alıyoruz, yeni sondajlar yapıyoruz ama yerin altında ne kadar su kaldığını tahmin edemiyoruz bu nedenle polisimizin bu konudaki yetkisini değiştirip caydırıcı olması için bir yönetmelik güncellemesi yaptık. Amacımız. para cezası vermek değil vatandaşlarımıza bir duyarlılık oluşturmak için böyle bir gündem maddesi aldık bu vatandaşı bilinçlendirmek için çünkü vatandaşlarımız haklarında herhangi bir cezai işlem olmadığı sürece her zaman şansını sonuna kadar zorlar veya Gelin bu farkındalığı oluşturalım.”

Toplantıda halı, merdiven yıkama, şebeke suyu ile bahçe ve tarla sulamada bahislerin kısıtlanması kararı mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

bahsiliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu