Ekonomi

Balinalar düşüşe rağmen Ethereum biriktirmeye devam ediyor

Investing.com – Son datalar, büyük Ethereum yatırımcılarının dünkü süreçlerde taban düzeylerden 947.940 ETH daha aldığını gösterdi.

Santiment tarafından sağlanan verilerlere nazaran Ethereum balinalarının 1 milyar doları bulan toplu ETH alımı, bu yıl bir günde alınan en büyük 5. Ethereum ölçüsü olarak kayıtlara geçti. Öteki yandan Ethereum, dün %3 gerilerken büyük yatırımcı alımlarının düşüşü durduramadığı görüldü.

Düşen trende karşın 10 ila 1 milyar dolarlık kripto paraya sahip olan küme, ETH’nin düşük düzeylerini satın alma fırsatı olarak görmeye devam ediyor.

Diğer yandan Ethereum, Bitcoin’e de karşı kıymet kaybına devam ediyor. Son günlerde Bitcoin’den daha makus bir performansa sahip ETH, ayın başında 0,077 BTC’ye kadar toparlandıktan sonra Kasım ayı boyunca düşüşe devam ederek bugün 0,069 BTC düzeyine gerilemiş durumda.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının maliyeti piyasa pahasının üstünde kalıyor

Bitcoin fiyatının 16.000 doların altına düşmesiyle uzun vadeli Bitcoin yatırımcılar, Mart 2020’den bu yana birinci defa gerçekleşmemiş bir ziyanla karşı karşıya kaldı.

Glassnode tarafından yayımlanan son raporda piyasanın satıcılı devam etmesi 1000 BTC’den fazla varlık tutan uzun vadeli yatırımcıların ziyana geçmeye başladığı kaydedildi. Ayrıyeten mevcut trendin 2018 yılı sonunda başlayan ve 2019 yılına kadar uzanan ayı piyasası döngüsünü yansıttığına dikkat çekiliyor.

Bitcoin, evvelki ayı piyasasında tepe düzeyinden %80’i aşan bedel kayıpları görmüştü. Mevcut ayı piyasasında ise Bitcoin, tüm vakitlerin en yüksek pahası 69.000 dolardan %77,5 oranında bir düşüşle, dün 15.476 dolarda taban gördü.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu