Haber

Ankara’da evine 8 kez soyulan vatandaş yetkililerden yardım istedi

Ankara’nın Sincan ilçesinde 4 yılda 8 kez evine hırsız giren ev sahibi, yetkililerden yardım istedi. Ev sahibi Mustafa Yazı, eşyalarını artık arabasında taşıdığını belirterek, “Hırsızlar çalıyor, biz alıyoruz.”

Olay, Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Yenikent Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Mustafa Yazı isimli vatandaşın yazlık evine son 4 yılda 8 kez hırsızlar girdi. Torunu Alperen Berke Yazı ile şehrin stresini atmak için yazlık evine giden Mustafa Yazı, evinin 8’inci kez soyulduğunu öğrenince isyan etti. Yazıda, hırsızların bu kez de evinin deposuna girerek su tesisatı malzemelerini ve alüminyum çaydanlığı çaldığı belirtildi. Evin sahibi Yazı, hırsızlara seslenerek, “Bir şeye ihtiyacın olursa gel bana sor, ‘ihtiyacım var’ de, ben de sana yardım ederim” dedi.

“Hırsızlar çalar, biz alırız”

Mustafa Yazı, yaşanan son olayla birlikte evine 8. kez hırsızın girdiğini belirterek, “Binamıza 8 kez hırsız girdi. İçerideki malzemeleri aldılar. Depoda tesisat pilleri vardı. Götürdüler. Düşündüğümüzde.” Hırsızdan kurtulduk, yeniden başladılar, şimdi ne yapacağımızı şaşırdık. Yetkililerden yardım alın.” Bekliyoruz. Eve en son hırsız 1 yıl önce girmişti. O günden bu yana rahatız. Şimdi yeniden başladılar. Biz bu hırsızlardan ne çektik? Bu 1 değil, 2 değil, 8. Bir şeye ihtiyacın olursa gel bana sor, ‘ihtiyacım var’ de. “Sana yardım edeceğim. Bu olaylardan sonra artık malzemeleri evde bırakmıyoruz. Geri döndüğümüzde arabanın arkasına atıyoruz, sonra geri alıyoruz. Hırsızlar çalıyor, biz alıyoruz” dedi.

Mustafa Yazı’nın torunu Alperen Berke Yazı ise stres atmak için yazlığa geldiklerini ancak hırsızlardan korktuklarını belirterek, “Buraya huzur bulmaya geliyoruz ama hırsızlarla uğraşmaktan yorulduk. Daha önce de 7 kez evin çeşitli eşyalarını çalmışlar, şimdi de evin deposuna girmişler.” kullanılmış. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu