Yaşam

Yenişehir Belediyesinden Narenciye Festivali’ne destek

Mersin Yenişehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısının İkinci Birleşimi, Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit başkanlığında yapıldı. Meclis’te hafta sonu düzenlenecek olan 8.Mersin Memleketler arası Narenciye Festivali’ne 400 bin TL maddi takviye verilmesi ile ilgili gündem hususu oy birliğiyle kabul edildi.

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, 12-13 Kasım tarihlerinde Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 8.Mersin Memleketler arası Narenciye Festivali’ne tüm Mersinlileri davet etti. Lider Abdullah Özyiğit, COVID-19 nedeniyle şenliğin iki yıl gerçekleştirilemediğini fakat bu yıl dolu dolu etkinlikler ile yapılacağını söyleyerek Mersinlilere iki gün sürecek olan etkinliklere katılma davetinde bulundu.Özyiğit “Kentimize paha katan çalışmaların, şenliklerin devam etmesi için uğraşımız var. Bu çabayı desteklemek ismine düzenlenecek olan şenlik için ilçe belediyelerine de 400 bin TL üzere bir bedel düşüyor. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak bu şenliğin paydaşıyız ve maddi takviyede de bulunuyoruz. 8.Mersin Memleketler arası Narenciye Şenliği, Cumartesi günü başlıyor. Şenliğimiz kente renk katan, dolu dolu bir şenlik. İki yıl yapılamadı, geçtiğimiz yıllardaki enerjiyi tekrar yakalamak için bir başlangıç olarak görüyoruz.Bu şenliğin özelliği de kent içindeki bütün bölgelere Akdeniz’e,Toroslar’a her yere dokunan bir şenlik. 12-13 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan 8.Mersin Milletlerarası Narenciye Şenliğimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

Sahil bandındaki Galatasaray Meydanı’nda yapılacak şenlikte Yenişehir Belediyesi de stant açacak. 11 Kasım Cuma günü kent korteji ile başlayan şenliğin açılışı 12 Kasım’da yapılacak ve aynı gün Oğuzhan Koç konseri ile devam edecek. 2 gün boyunca müzik ve gösteri gruplarının da sahne alacağı Festival, 13 Kasım’da Ahmet Baran-Fatih Erkoç konseri ile sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu