Haber

Washington Post: Ukrayna’nın hava savunma kaynakları tükeniyor

ABD Savunma Bakanlığı’ile ilgili ( Pentagon) ve istihbaratının sızdırılan bilinmeyen belgelerine dayanan habere göre, Ukrayna’nın orta menzilli hava savunma sistemleri23 Mayıs’a kadar fırsatlar tamamen tükenecek.

Pentagon’un yazıda yer alan belgesinde, “Koruma için orta menzilli hava savunması sağlama olanakları 23 Mayıs’a kadar tamamen tükenecek. Tahminlere göre Ukrayna 2-3 saldırı dalgasına daha dayanacak”ifadeler yer aldı.

Mühimmat lojistiği durum analizinin Şubat sonu ile Mart başı arasındaki dönemde yapıldığı belirtilen haberde, Kiev’in ABD ve müttefikleri tarafından sağlanan askeri kaynakları tükettiği ve sızdırılan Belgeler, Batı’nın Ukrayna’ya sağladığı silahların, özellikle mühimmat ve hava savunma kaynaklarının endişe verici olduğunu ortaya koyuyordu. yetersizliğine işaret ettiği dile getirildi.

Ukrayna ordu birliklerinin stokların tükenmesi nedeniyle hava savunma sistemlerinin öncelikli olarak savaş uçakları ve helikopterlere karşı çalışmasını sağlaması gerektiğine dikkat çekilen yazıda, aynı zamanda söz konusu kaynakların Kiev’e gönderildiği belirtildi. ‘dronlar gibi daha küçük tehditler’Buna karşı harcama yapmama daveti olduğu kaydedildi.

Haberde, iddialara göre birkaç gün içinde tükenebilen topçu mühimmatındaki azalmanın da Pentagon’un yaygarasının kaynaklarından biri olduğuna değinildi.

ABD’den önce Ukrayna, ÇinceVe Orta Doğu Konuyla ilgili elindeki 100’ün üzerinde yeni örtülü belgenin ağa sızdırıldığı iddia edildi. Pentagon’dan Sputnik’e yapılan açıklamada, sızıntıya ilişkin bilgilerin incelendiği söylendi.

havzaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu