Ekonomi

Turkcell Gönüllüleri bu yıl da hayata dokundu

Toplumsal fayda ve farkındalık yaratma hedefiyle Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, huzurevi ziyaretlerinden doğayı desteklemeye, savaş mağdurlarından engelli bireylere kadar pek çok farklı alanda 2022 yılında da hayata dokunmaya devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell Kümelenmesi çalışanlarının bağışlarıyla faaliyetlerini sürdüren Turkcell Gönüllüleri, sosyal ve çevresel konularda proje geliştirmek isteyen, teknolojiyi kullanan katılımcıların gönüllülük esaslı sosyal fayda projeleri yürütüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal Bağlantı ve Sürdürülebilirlik Müdürü ve Turkcell Gönüllüleri Lideri İsmail Özbayraktar, “Turkcell Gönüllüleri, şirketimizin hayatın her alanına dokunan teknolojileri ile toplum ve çevre odaklı girişimlerde bulunuyor ve gönüllü olarak kendi kaynaklarını toplum için faydaya dönüştüren, değer yaratan ve Turkcell’in kurumsal kimliğini yansıtan gönüllülük çalışmalarımızın bundan sonra da devam edeceğini belirtmek isterim. Turkcell Gönüllüleri.” ifadeleri kullandı.

Turkcell Gönüllüleri’nin yıl içindeki faaliyetleri arasında şunlar yer alıyor:

“Ziyaretçilerine görme ve işitme engelli bireylerin günlük deneyimlerini yaşatma olanağı sağlayan Turkcell Diyalog Müzesi, çevredeki insanlara empati, duyarlılık ve farkındalık kazandırmak amacıyla gönüllüler arasında yapılan kura ile belirlenen 20 gönüllü ile ziyaret edildi. Engelli bireylerin dünyası Önemli hastalık ve travmalar nedeniyle kendilerine destek olamayan çocuklara ve ailelerine psikososyal destek sağlamayı amaçlayan Gülüyor Güzeller Derneği’nin Hijyenik Oyun Odası projesine destek kampanyası başlatıldı. çalışanlar, bağış karşılığında meslektaşlarına online yılbaşı kartları göndererek derneğin hijyenik oyun odalarına bağışladı.

Ukrayna’da savaş mağdurları için yardım kampanyası düzenlendi. Toplanan yardımlar Kızılay’a bağış olarak aktarıldı. Turkcell Gönüllüleri, nesli tehlike altında olan yavru caretta caretta deniz kaplumbağalarının güvenli bir şekilde denize ulaşması ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmaları konusunda farkındalık yaratmak için bir çalışma gerçekleştirdi. Antalya’nın Çıralı sahilindeki Ulupınar Kooperatifini ziyaret eden gönüllüler, burada aldıkları eğitimin ardından gece boyunca sahil boyunca uzanan barınaklarda nöbet tuttu. Takım slot açılışına gün doğumu ile birlikte eşlik etti. Ayrıca Turkcell, doğal yaşam ve çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bölgeye gelen ve bulunan kullanıcılarına bilgilendirme mesajı gönderdi.

Turkcell Gönüllüleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğiyle 2021 yılında hayata geçirilen Dijital Bahar projesi kapsamında Dijital Bahar teknoloji salonu açılışına katıldı. Turkcell Gönüllüleri, Osmaniye Özden Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek hediyeler takdim etti. Huzurevi sakinlerinin Dijital Bahar odası uygulamalarını tanıtmaları ve deneyimlemeleri için destek verildi. Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde bulunan Yukarıyarımca İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerine kaynak kitap ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulunuldu. Turkcell Gönüllüleri, yılın son etkinliği olan 22 Aralık’ta 40 gönüllünün ziyaretiyle Beykoz Belediyesi Hayvan Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne mama bağışında bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu