Haber

Spring Cup Kürek Yarışları Sakarya’da Yapılacak

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Bahar Kupası & Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası 19-21 Mayıs tarihlerinde Sakarya’da yapılacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın da kutlanacağı yarışlarda kadınlar uzun aradan sonra ilk kez sekiz tekli yarışta mücadele edecek.

Sakarya’nın Sapanca ilçesine bağlı Kırkpınar Mevkii’nde yapılacak Bahar Kupası kürek yarışlarına 30 kulüp ve 700’ün üzerinde sporcu katılacak. Junior (15 Yaş Altı), Junior (17 Yaş Altı), Junior (19 Yaş Altı), Akademi ve Master kategorilerinde, Single Double, Double Double, Two Single, Four Single, Four Double, Four Double Steers ve Sekiz Single Steer kategorilerinde mücadele edecek takımlar Tekne, derslerde kupa için mücadele edecek.

Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası yarışlarının eş zamanlı olarak gerçekleştirileceği Bahar Kupası kürek yarışlarında uzun bir aradan sonra kazanan belli olacak. Akademi Bayanlar kategorisinde Sekiz Tek Yönlü tekne sınıfında mücadele edecek Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Kadir Has & Koç Üniversitesi Karma Grup’tan kadın sporcular, bayanlar kategorisinde ilk kez sekiz tekler için mağlup olacak. uzun bir aradan sonra yarış

Bahar Kupası & Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası’nda eleme yarışları 19 Mayıs’ta, final yarışları ise 20 ve 21 Mayıs’ta yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu