Haber

‘Sorun afet mi kafa mı?’ Ankara’yı sel götürdü Mansur Yavaş suskunluğa büründü

Ankara’da selin bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı

  • HABER7

Başkent Ankara’da hayatı felç eden yağış dolayısıyla 1330 noktada su baskını yaşanırken cadde ve sokaklar göle döndü. Rögar kapaklarının taşması dolayısıyla metro istasyonlarını su bastı. ABB’nin işlettiği Ankara metrosunun OSB Törekent-Atatürk Kültür Merkezi istasyonları kapatıldı. Taşkınlar nedeniyle ev ve işyerlerini su bastı. Ankara’da AK Parti döneminde küçük çaplı su baskınlarında bile sosyal medyada karalama kampanyası başlatan Mansur Yavaş, dünkü sel görüntüleri karşısında suskunluğa büründü.

VALİLİK GÜNLERCE UYARDI, BELEDİYE UYUDU

Ankara Valiliği ve Meteoroloji’nin günlerdir uyardığı Başkent’te beklenen kuvvetli sağanak dün akşam geldi. Akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış sonrası altyapı yetersizliği nedeniyle vatandaşlar olumsuz etkilendi. Ankara Valiliği’nin yaptığı uyarının ardından Başkent’te etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Trafik, çoklu altyapı yetersizliği nedeniyle felç oldu.

 

BAŞKAN ORTADA YOK

ABB Başkanı Mansur Yavaş, akşam saatlerinden bu yana tesirli olan yağışlar dolayısıyla yaşanan afette görev başında olduğuna dair hiçbir görüntü veya açıklama paylaşmadı. Sele duyarsız kalan Yavaş, ekiplerin başında yer almadı.

CHP’li Yavaş, konuya dair hiçbir açıklama yapmadı. Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden de bir açıklama yayınlamadı.

Yavaş, X hesabında ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi hesabından yapılan bildiriyi yeniden paylaşmakla yetindi. ABB’nin “Ankara’da aniden bastıran ve şu ana kadar 70 kilogram seviyesine  yaklaşan kuvvetli sağanak yağışın olumsuz etkilerini en aza indirmek için 1444 araç ve 2441 personel ile çalışmalarımızı teyakkuz halinde sürdürüyoruz.” şeklindeki paylaşımını ‘retweet’ eden Yavaş, sahadaki çalışmalara dair kendi yönünden hiçbir ifade kullanmadı.

ATIP TUTAN YAVAŞ GİTTİ, SUSUP KALAN YAVAŞ GELDİ

Ankara’yı 5 yıldır yöneten Mansur Yavaş’ın ABB’nin AK Parti dönemindeki yağışlarda ise dönemin belediye anlayışını yerlere vurduğu paylaşımlar ortaya çıktı.

Mansur Yavaş’ın, Ankara’da çekilmiş bir su baskını görüntüsünü paylaşarak, yetkililerin “Avrupa’da da oluyor” şeklinde savunma gayretine girebileceği yönünde alaycı ifadeler kullandığı belirlendi.

CHP’li Mansur Yavaş’ın 18 Temmuz 2017 tarihli paylaşımında, “Yetkililer az sonra Avrupa’dan yağmur, sel baskını fotoğraflarını yayınlar ve ..’orada da oluyor’ vs savunmalarına başlar..ne faydası varsa..” deniliyor.

Yavaş’ın paylaştığı görselde “Başkent yine sele teslim! Afet söyleminden bıktık” yazıyor.

SORUN KAFADA

Mansur Yavaş’ın 20 Mayıs 2018’daki sel paylaşımı ise şöyle:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu