Ekonomi

Safehold mali yıl toplam gelirinin 352,6 milyon dolar olduğunu bildirdi

NEW YORK – Safehold Inc., bir gayrimenkul yatırım yan kuruluşudur. (NYSE: SAFE) dördüncü çeyreğini ve 2023 mali yılının tam mali sonuçlarını açıkladı. Şirketin son açıklamasına göre Safehold’un dördüncü çeyrek geliri 103,0 milyon dolara ulaşarak mali yılın 352,6 milyon dolarlık toplam gelirine katkıda bulundu.

Dördüncü çeyrekte adi hissedarlara atfedilen net gelir 41,2 milyon dolardı. Ancak tek seferlik kazançlar hariç tutulduğunda bu rakam 25,5 milyon dolara düşüyor. Nominal hissedarların yıl genelindeki net zararı (55,0) milyon dolar olurken, birleşme ve Caret’e ilişkin maliyetler ve tek seferlik faizler hariç tutulduğunda bu rakam 96,8 milyon dolar kara dönüşüyor.

Dördüncü çeyrekte hisse başına kazanç (EPS) 0,58 dolar veya tek seferlik faizler hariç 0,36 dolar olarak bildirildi. Mali yıl için EPS kaybı (0,82 $) gösterdi, ancak birleşme ve Caret ile ilgili maliyetler ve tekrarlanmayan karlar dikkate alındığında EPS 1,45 $’a yükseldi.

Safehold’un 2023’te öne çıkan gelişmeleri arasında iStar ile birleşmenin tamamlanması ve bunun sonucunda içselleştirilmiş bir yönetim yapısı ve MSD Partners’ın Caret’in büyük bir hissedarı ve yatırımcısı haline gelmesi yer alıyor. Şirket ayrıca Moody’s Investors Services ve Fitch Ratings, Inc.’den kredi notunu A3’e yükseltti. Tarafından Olumlu Görüş’e dahil edildi. Ayrı olarak Safehold, nominal hisse senedi ihracı yoluyla 152 milyon dolar topladı, 500 milyon dolarlık ek teminatsız döner kredi tesisini kapattı ve önde gelen bir devlet servet fonuyla 500 milyon dolarlık bir ortak girişim kurdu.

Yılın performansı hakkında yorum yapan Yönetim Kurulu Lideri ve İcra Konseyi Lideri Jay Sugarman şunları söyledi: “Belirsiz ekonomik ortamın yarattığı zorluklara rağmen 2023, Safehold için dönüşüm yılı oldu.” Sugarman geleceğe dair iyimserliğini ve süreç faaliyetleri arttıkça şirketin çağdaş alan kiralama bölümünü genişletme konusundaki tutumunu dile getirdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

ispirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu