Yaşam

Netflix’in 3 Cisim Problemi Dizisi 3 Sezon Sürecek

Netflix, geçtiğimiz aylarda ekranlara taşıdığı 3 Cisim Problemi’nin elde ettiği başarının ardından yapımın devamı için bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu ancak bu anlaşmanın detayları belli değildi. Yayıncılık devinin yaptığı açıklamaya göre dizi, üçleme olan kitaplara uygun olarak üç sezon hâlinde ekranlara gelecek. 

Dizinin başındaki isim olan David Benioff, DB Weiss ve Alexander Woo, Netflix’in kendilerine “anlatmak istedikleri hikâyeyi anlatmaya izin vereceğini” ifade etti. Weiss ayrıca dizinin ikinci sezonunda neden neden Cixin Liu’nun kitaplarını uyarlamak istediklerini de göstereceklerini belirtti. Weiss, bugüne kadar isteklerinin üçüncü kitabın son sayfasına kadar bütün hikâyeyi anlatmak olduğunu ifade etmişti. 

Dizinin ikinci sezonu yazım aşamasında

Woo, Weiss ve Benioff şu anda dizinin ikinci sezonunun senaryosunu kaleme aldıklarını belirtti. Yani dizinin yeni sezonu için önümüzde daha uzun bir bekleme süresi olduğunu söyleyebiliriz. Yine de Benioff, ellerinde anlatmak istedikleri hikâyeyi anlatmak için yeterince zamanları olduğunu belirtiyor. 

Netflix’in senaryolardan sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Freidlander, yazar üçlüsünün Death’s End’deki hikâyeyi kaleme alacaklarını belirttikten sonra ortaya çıkacak olan eseri görmek için tıpkı hayranlar gibi heyecanla beklediklerini söyledi. 

3 Cisim Problemi’ni izlediniz mi? Dizi hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu