Haber

Mustafa Adıgüzel: AB ülkelerine ihraç edilen 15 balın 14’ü sahte çıktı. Hem Sağlığımızı Hem de Uluslararası İmajımızı Bozuyorlar

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Avrupa Birliği’nden yapılan açıklamaya göre Türkiye’den Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilen 15 baldan 14’ü sahte çıktı. Hem sağlığımızı hem de uluslararası arenadaki imajımızı bozuyor… 50 gün sonra” İktidara geldiğimizde Ordu Milletvekili olmanın yanı sıra bu işi analiz etmiş bireyler olarak bunları hem mevzuat açısından kısıtlayacağız hem de halkımızın sağlıklı bal tüketmesini ve Türkiye’nin sağlıklı bal ihraç etmesini sağlayacağız. Sahada yeterli kontrolleri yaparak dünyada daha iyi bir imaj.”

Mustafa Adıgüzel, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı açıklamada, Türkiye’den Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ihraç edilen her 15 baldan 14’ünün hileli olduğuna dikkat çekerek duruma tepki gösterdi. Adıgüzel dedi ki:

“Avrupa Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’den Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilen 15 balın 14’ü hileli. Aylar önce de söyledik. Hileli dedik. Bunu Meclis’teki Genel Delegasyondan söyledik. Aylar Daha sonra Türkiye’den yapılan ihracatta da aynı orana yakın hileli bal olduğu ortaya çıktı.

“HEM SAĞLIĞIMIZI HEM ULUSLARARASI ALANDA İMAJIMIZI YOK ETİYORLAR”

Hem sağlığımızı hem de uluslararası arenadaki imajımızı bozuyorlar. Türkiye ve Türkiye için ekonomik maliyeti yüksek olan bal üretiminde daha yüksek ekonomik gelir elde etmek ve dünyaya daha iyi ürünler satarak daha üst sıralara çıkmak için bu şekilde yapılan hileli işlerin ihracatı ile dünyadaki imajımızı bozuyorsunuz. dünya ikincisiyiz. Bununla ilgili bir kanun çıkardık. Genel Kurul’da kanun olmasına rağmen onu da uygulamıyorlar yani denetim yok. Yine de bu geçersiz ballar ve katkılı bal üreten firmalar alenen halkımızın sağlığını tehdit etmeye devam etmektedir.

“İktidara geldiğimizde bunları mevzuat açısından kısıtlayacağız”

Bunları da bitireceğiz. En fazla 50 gün iktidara geldiğimizde bu işi analiz etmiş bireyler olarak aynı zamanda Ordu Milletvekili olarak bunları hem mevzuat açısından kısıtlayacağız hem de halkımızın iyi bal yaparak sağlıklı bal tüketmesini sağlayacağız. sahadaki denetimlerin ve Türkiye’nin dünyada daha iyi bir imajla sağlıklı bal ihraç edeceğini söyledi. Biz bunu gerçekleştireceğiz.”

turgutlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu