Haber

Murat Kurum, depremde hayatını kaybedenlerden siyasi çıkar elde etmeye çalışanları kınadı

GÜNGÖREN’de Karadenizli kadınlarla bir araya gelen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, etkinliğin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kurum, bir televizyon programında yaptığı açıklamaya ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: “Dün katıldığımız programda ve daha önceki programlarımızda, ülkemizde son yüzyılda yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaş sayısının 130’a ulaştığını belirtmiştik. Yüzyılın felaketi olan son Kahramanmaraş Pazarcık depreminde ise 50 bin canımızı kaybettiğimizi ifade ederek, “Programda bunu dile getirmemiş ve bunun acısının dün gibi taze olduğunu söylememize rağmen, Sanki bir merkezden boşluk bulmuş gibi, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızdan siyasi çıkar elde etmeye çalışanları üzüntüyle kınıyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Güngören’de kahvaltı programında Karadenizli kadınlarla buluştu. Murat Kurum, etkinliğin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kurumun depremde hayatını kaybedenlerle ilgili bir televizyon programında yaptığı açıklamaya ilişkin bir basın mensubunun sorusunu yanıtlayan Kurum, şöyle konuştu: “Dün katıldığımız programda ve daha önceki programlarda hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 100’ün üzerinde olduğunu belirtmiştik. Ülkemizde son yüzyılda yaşadığımız depremlerde 130 bine ulaştı, en son Kahramanmaraş Pazarcık depreminde.” Yüzyılın felaketinde 50 bin canımızı kaybettik dedik. Programda belirtmememize rağmen programı izlediğinizde Kahramanmaraş Depremi nedeniyle 50 bin can, kardeş ve evladımızı kaybettik. Bunun acısının dün gibi taze olduğunu söylememize rağmen maalesef depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımız ile ilgili bir merkezden söylendi. “Öncelikle bir boşluk bulmuş gibi siyasi çıkar elde etmeye çalışanları üzüntüyle kınıyorum. Bu yakışmıyor arkadaşlar. Milletimize gerçekleri anlatmak zorundayız. Yakışan şekilde siyaset yapmak zorundayız. Halkımıza ve ülkemize, depremde hayatını kaybettiğimiz insanlardan siyasi çıkar elde edilemez” dedi.

“BU SENARYOLARI BİLİYORUZ”

Kanal İstanbul ile ilgili soruyu yanıtlayan Kurum, “Bunlar mevcut yönetimin İstanbul’la ilgilenmeyenlerin, İstanbul’un sorunlarına çözüm bulmayanların, İstanbul’un sıkıntılarını ortadan kaldırmayanların ajanslar üzerine kurduğu senaryolardır.” Ulaşım zorluğu ve deprem riski. Biz bu senaryolara taraf olmayacağız. İlk günden beri buradayız.” O zamandan beri ne dedik? İstanbul’un sorunlarıyla ilgileneceğimizi söyledik. İstanbul’un sorunlarıyla ilgileneceğimizi ve buna odaklanacağımızı söyledik. Gündemi İstanbul olmayanların, ‘Kanal İstanbul projesi İstanbul’a ihanettir’ söylemiyle aynı senaryoları yeniden yaratarak yaptıkları oyunlardır, siyasi senaryolardır. Biz bu senaryoların farkındayız. İstanbullular bu senaryoların farkında. Bu yüzden her zaman ne diyoruz? İstanbulluların gündeminde olmayan hiçbir şey, hiçbir iş gündemimizde olmayacak, bu senaryoyu yaratanların aynaya bakmasını istiyoruz. Samimi olmadıklarını biliyoruz. Burada İstanbul’un sorunları ne olursa olsun acil öncelikler, konular ne olursa olsun biz buraya odaklanacağız ve ekibimizle birlikte bu sorunları çözmek için çaba göstereceğiz. İstanbul’un acil sorunları nelerdir? Bu bir ulaşım meselesi. Onların acil sorunu nedir? Bu bir deprem riskidir. Adil olmayan sosyal yardım çalışmasıdır. “Bu beceriksiz bir yönetimdir” dedi.

“EĞİTİMDE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Evet o projeyi de duyurduk. Bizler sevgili arkadaşlar, İstanbul’da eğitimin değerli olmasını, okula giden öğrencilerin, çocuğunu okula gönderen velilerin mutlu, huzurlu ve eğitici olmasını istiyoruz.

“İBB olarak okullarımıza her türlü desteği sağlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu