Haber

Mehmet Büyükekşi: Kulüpler futbola odaklansın

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Üstün Lig ekiplerinden Ankaragücü’nün altyapı tesislerini ziyaret etti.

Başkan Büyükekşi, geçtiğimiz hafta Riva’da kendilerini ziyaret eden Fenerbahçe Lideri Ali Koç ve Galatasaray Lideri Dursun Özbek’e atıfta bulundu.

“Herkes dışarı çıkıp futbol oynuyor”

Herkesin çıkıp futbol oynaması gerektiğini belirten Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı:

“Hepimiz çok dikkatli olmalıyız. TFF’ye yapılan ziyaretler olumlu ya da olumsuz bir katkı sağlamıyor. Kimseden etkilenmiyoruz. Hakemlerin ve MHK’nın etkilenmemesi için gerekli talimatları veriyoruz. Herkes çıkıp futbolunu oynasın.” Kulüplerin kendi kapılarını süpürmelerini istiyoruz.

“Hakemler de hata yapabilir”

Hakemlerin hata yapabileceğini söyleyen Mehmet Büyükekşi şu değerlendirmede bulundu:

Kendi futbolcularına, teknik direktörlerine sahip çıksınlar. Hakemlerle de ilgileniyoruz. Bir antrenör, “Oyuncumuz bir hata yaptı ve gol attı” diyor. Hakemler de hata yapabilir. Önemli olan iyi niyet.”

“Herkes sabırlı ve hoşgörülü olmalı”

Hakem akademisi kurduklarını belirten Büyükekşi, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Zamana ihtiyaç var. Hakem akademisi kurduk. 3 ayda olacak şeyler değil bunlar. Herkes sabırlı ve hoşgörülü olsun. Bunu rica ediyorum. Bu tür konuşmalarla futbol hak ettiği yere gitmez! Hepimiz dikkatli olacağız ve marka masrafını yükselteceğiz.”

“TFF olarak kızlarımıza destek olmak istiyoruz”

Kadın futbolu hakkında da konuşan Mehmet Büyükekşi şunları söyledi:

“Dünyada kadın futbolu her geçen gün artıyor. Avrupa’da birçok yere gidiyoruz, bize sunumlar yapıyorlar. Bu sunumların açılışında hep kadın futbolu var. Ağustos ayında Kadınlar Futbol Dünya Şampiyonası yapılacak. Doğu’da çocuk gelin olma olayını da çok önemsiyoruz” diye konuştu. Önceliği eğitime vermeliyiz. Kızlarımız okula gitmeli ve iyi eğitim almalı. TFF olarak kızlarımıza takviye vermek istiyoruz.”

“Kulüplerimiz Ajax gibi her yıl en az 2 genç oyuncuyu A takıma vermeli”

Altyapıyla ilgili kulüplere çağrıda bulunan Büyükekşi, şu mesajı verdi:

Barcelona Başkanı Joan Laporta, “Biz oyuncu yetiştiriyoruz, o Altın Top ödülünü alıyor. Real Madrid o oyuncuları transfer edecek.” Biz Türk futbolu olarak oyuncu yetiştirmeliyiz. Oyuncu havuzumuzu geliştirmeliyiz. Ajax gibi kulüplerimiz de her yıl A Takım’a en az 2 genç oyuncu vermek zorunda. 85 milyon. Çok pahalı oyuncular olacak. Yeter helva. Nasıl yapılacağını bilelim.”

gulyaliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu