Haber

Kayseri, Kocasinan’da Yunusemre’ye dönüşüyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yaşanan dönüşümle bölgenin güzelleştiğini belirterek, bölgenin; Yeşil alanları, oyun alanları ve sosyal çevresi ile örnek bir mahalle olacağını belirten; Toplumsal odaklı kentsel dönüşüm projelerini en kapsamlı şekilde başarıyla hayata geçirdiğimizin kanıtıdır” dedi.

Yunusemre’deki dönüşümün ortasında 17 bin metrekarelik büyük bir parkın imalatını başlatan Lider Çolakbayrakdar, çalışmalara nezaret etti. Kentsel Dönüşüm Projeleri ile hem yeni bir Kocasinan hem de Kayseri’ye yakışır bir ilçe inşa etmeye devam ettiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar; “Yunusemre kentsel dönüşüm alanındayız. Burada inşaat hızla devam ediyor.

Bir yanda biten etaplar, diğer yanda bayramdan sonra teslim edeceğimiz evlerin çalışmaları devam ediyor. Ayrıca çevre düzenlemesi, spor sahaları ve özellikle dönüşümün ortasında yer alan 17 bin metrekarelik alanın çevre düzenlemesini de kapsayacak parkın inşaatına başlıyoruz. Kentsel dönüşüm alanındaki parkları ve sosyal alanlarıyla burada yaşayan hemşerilerimize daha keyifli bir ortam sunacağımız bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Çocuklar için futbol sahası, yetişkinler için oturma alanları içeren yeşil alanın güzellikleriyle bir kentsel dönüşümün sonuna geldik. Kentsel dönüşümün tamamlanmasıyla birlikte ilçemiz 7’den 70’e herkesin yaşamak isteyeceği bir bölge haline gelecek. Daha keyifli bir Kocasinan için ve hemşerilerimize en iyi hizmeti verebilmek için kesintisiz çalışmaya devam ediyoruz.”

Başkan Çolakbayrakdar, daha çağdaş ve daha yaşanabilir bir kent için yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

haberevren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu