Haber

Hüseyin Cimşit kimdir, nerelidir? Avukat Hüseyin Cimşit Hakkında Merak Edilenler

Samsun Barosu avukatlarından Hüseyin Cimşit aynı zamanda Makine Yüksek Mühendisidir. Son günlerde gündem yaratan avukat ve mühendis Hüseyin Cimşit’in kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Hüseyin Cimşit kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

İşte Hüseyin Cimşit’in eğitim hayatı ve mesleği hakkında merak edilenler…

Hüseyin Cimsit kimdir?

Hüseyin Cimşit, 25 Aralık 1952’de Samsun’da doğdu. 71 yaşındaki Avukat Hüseyin Cimşit evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hüseyin Cimşit’in Eğitim Hayatı

Hüseyin Cimşit, 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

1977’de İstanbul Üniversitesi’nde işletme yönetimi üzerine yaptığı vaka çalışmasında muhasebe, finans, yönetim, planlama, pazarlama ve insani ilgi alanlarını ele aldı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Hüseyin Cimşit’in İş Hayatı ve Kariyeri

Hüseyin Cimşit çalışma hayatına 1972 yılında Almanya’da başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1976-1978 yılları arasında Gebze’de uluslararası bir biçerdöver, kamyon ve traktör fabrikasında Baş Üretim Mühendisi olarak çalıştı.

1979-1980 yılları arasında Sakarya Adapazarı’nda bulunan Tank Revizyon Tesisi’nde çalıştı. 1980-1984 yılları arasında Güneri Grup Şirketlerine ortak oldu ve yöneticilik görevini üstlendi.

1985-1990 yılları arasında Altek A.Ş. Şirket bünyesinde yönetici olarak misyon edinen Hüseyin Cimşit, şirket ortaklarının ortasında da yerini almıştır. 1990 – 1991 yıllarında Cimşit Mühendislik Ltd. şirketini kurdu. Hüseyin Cimşit, MAK-IN Mühendislik İnş. ve Ticaret A.Ş. ortaklar ortada.

Samsun Barosuna kayıtlı olduğu bilinen Avukat Hüseyin Cimşit, ticari hayatına aktif olarak devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu