Yaşam

Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla mahkemede ifade verdi

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle talimatla mahkemede ifade verdi. Farah Zeynep Abdullah ise yaptığı açıklamada, ‘Olayı okudum. Korkunçtu. İddianamede bahsi geçen paylaşımı da paylaştım. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. “Bu habere bir tepkiydi” dedi.

Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar eden İpek Er’e (18) sosyal medya üzerinden cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a (25) hakaret ettiği gerekçesiyle Farah Zeynep Abdullah hakkında dava açıldı. Farah Zeynep Abdullah ‘hakaret’ suçunu kabul etti.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla ifadesi alınan ünlü oyuncu, kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu söyledi. Abdullah, Musa Orhan ve İpek Er’in cinsel saldırı olayının büyük bir olay olduğunu belirterek, şunları söyledi: Olayı okudum. Berbattı. İddianamede bahsi geçen paylaşımı da paylaştım. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. “Bu habere bir tepkiydi” dedi. Savunmasına devam eden ünlü oyuncu, hakaret etme kastının olmadığını belirterek, “Beraatimi talep ediyorum. Duruşmalardan muaf tutulmayı talep ediyorum.” Farah Zeynep Abdullah’ın avukatı, müvekkilinin suç kastının bulunmadığını belirterek beraatını istedi. Duruşmanın ardından basın mensuplarının sorularını Farah Zeynep Abdullah, ‘Aslında açıklanacak bir şey yok. Bir duruşmam vardı. “İfade verdim” diyen ünlü oyuncu, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu