Haber

Ezgi Mola korku dolu anları anlattı

Ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığı Kemal K.’nin yıllarca kendisini takip ederek tehdit ve tacizlere maruz bıraktığı iddiasıyla açtığı dava devam etti.

İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Ezgi Mola, avukatı Yaman Şenoymak ve Aile Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

“Konuşmak istedi”

Duruşmada ifade veren Ezgi Mola, bir tiyatro sahnesinde misafirlere açık olan özel bir oyunu izlemeye gittiğini, oyunun sonunda sahneden indiğini ve daha önce tanımadığı bir kişinin kendisini istediğini söyledi. onunla tanışmak için “Beni tanıyormuş gibi yaptı ve ısrar etti. Bir sanatçı olarak ayıp olmasın diye çok kısa bir süre selam verdim ve oradan ayrıldım. Aynı tiyatro oyunu başka bir gün oynandıktan sonra ben tiyatrodan çıktıktan sonra arkadaşlarımla otururken aynı kişi yanımıza geldi. Bana ‘Seninle konuşmak istiyorum’ dedi. Ben arkadaşlarımla taksiye binmeye devam ederken o özel olarak konuşmak istediğinde ısrar etti. Sanık arkadan parmağını kaldırarak saldırgan tavırlar sergilerken, arkadaşlarım beni sakinleştirip araca bindirdiler. Nitekim sanık bu eylemden dolayı yargılanmış ve cezalandırılmıştır.


“Beni görevden alıyorsun”

“Asansörde arkamda bir gölge belirdi. Asansör kapısı açılır açılmaz içeri girmeden tekrar baktım. Yıllar sonra yine oyulmuş.”Mola, açıklamasına devam etti. “Aylar geçti ve pandemi sonrasıydı. Bir oyun daha bitmişti. Asansörün yanında arkamda bir gölge belirdi. Asansör kapısı açılır açılmaz, içeri girmeden önce ona tekrar baktım. Yıllar sonra yine oldu. Çok korkmuş ve gergindim. Hemen bana ‘bir dakika korkma’ dedi. Ona ‘Nasıl yaparsın bunu, sessizce benimle asansöre binmeye çalışıyorsun’ dedim ve güvenliği aradım. Beni durdurmaya çalıştı, tek başına oturup konuşmak istediğini söyledi ve o sırada bana gerçek yüzünü göstererek ‘beni kovuyorsun, kötü haber olacak’ dedi. Oradaki herkes buna şahit oldu ve “elini bizzat göstererek” şeklinde konuştu.söz konusu.

“Bana tebligat gönderdi”

Son olarak Ezgi Mola, bir gün karakoldan kendisini aradıklarını ve hakkında şikayet olduğunu söyledi. “Şikayetin ne olduğunu sordum. Sanık Kemal K.’nin telefonunu hacklediğini iddia ettiklerini söylediler. Sonra şeytan beni dürttü, adını instagrama yazayım dedim, adamın profilini buldum. Mesaj metnini girdim, bana uzun zaman öncesinden mesajlar yazdığını gördüm. Orada da inanılmaz derecede korkmuştum. Sanki beni tanıyormuş gibi tebligatlar gönderdi. En son yaptığı açıklamalarda ‘beni artık rahat bırakın, telefonuma çıkmayın, hayatımdan çıkın’ yazmıştı. Bu olay da takipsizlikle sonuçlandı. Beni çok seven bir hayran olarak anladığım şey sanırım tacize dönüştü. İyimser tavrımın da yanlış olduğunu anlayınca hukuka başvurdum. sözlerini kullandı. Duruşmada müşteki Ezgi Mola’nın avukatı Yaman Şenoymak, müvekkilinin ifadelerine katıldıklarını söyleyerek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Alınan ifadelerin ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların bir sonraki duruşmada dinlenebilmeleri için zorla getirilmesine ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, zanlı Kemal K. ‘cinsel taciz’, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından 1 yıl 2 aydan 8 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırıldı. ‘tehdit’ kabahatleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu