Ekonomi

Erdoğan’dan Lozan mesajı: Güçlü Türkiye hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz

Erdoğan yaptığı açıklamada Tarihin dönüm noktalarından birini oluşturan Lozan Barış Antlaşması’nın bugünün 100. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, aziz milletin tam bağımsızlık iradesinin Lozan Barış Antlaşması’nın müzakere ve imza sürecinde çok güçlü bir biçimde kendisini gösterdiğini belirtti.

İstiklal Harbi’ni tüm eksikliklere ve imkansızlıklara rağmen zafere ulaştıran bu iradenin, zorluklara rağmen hala yol gösteren, yol gösteren ve azim verdiğine işaret eden Erdoğan, yüzyılın felaketi olan 6 Şubat depreminden sonra devlet ve milletin gösterdiği dayanışmanın bunun en son ve somut örneği olduğunu vurguladı.

28 Mayıs gecesi prestijle inşa etmeye başladıkları Türkiye Yüzyılı vizyonunun en değerli güç ve ilham kaynağı olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Binlerce yıllık büyük geçmişinde nice taarruzları püskürtmüş, nice engelleri aşmış, nice ihanetleri aşmış bir milletin mensupları olarak Türk Yüzyılını inşallah hep birlikte gerçeğe dönüştüreceğiz. Güçlü bir Türkiye hedefiyle bölgemizde barış, istikrar ve güvenliğin tesis edilmesi için çabalarımızı sürdüreceğiz. Lozan Antlaşması ile elde ettiğimiz hakları kararlılıkla savunacağız. Kahramanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, silah arkadaşlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” bağımsızlık ve gelecek.

haber-altinekin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu