Ekonomi

DEPSAŞ’tan abonelerine moral

DİYARBAKIR (İGFA) – DEPSAŞ Enerji Genel Müdürü Murat Karagüzel tarafından yapılan açıklamada, bölgelerinde elektrik faturalarının genel olarak 25-35 günde bir okunduğu ve deprem felaketiyle bu sürenin 45-50 güne çıktığı ancak okunmadığı belirtildi. herhangi bir abonesine “milli tarife” dışında herhangi bir ek ödeme yapmadığını, yani hiçbir aboneye rastgele zam uygulamadıklarını ifade etti.

Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde 69 hizmet noktası ile yaklaşık 2 milyon müşterisine elektrik perakende satış hizmeti veren DEPSAŞ Enerji, deprem sonrası kendi bölgesinde elektrik temin çalışmalarını hassasiyet ve şeffaflıkla sürdürüyor. Bu kapsamda DEPSAŞ Enerji Genel Müdürlüğü, elektrik tedarik bölgesinde yer alan ve depremden etkilenen Şanlıurfa ve Diyarbakır illerindeki faturalandırma süreçlerine ilişkin son gelişmeleri aktardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DEPSAŞ Enerji Genel Müdürü Murat Karagüzel, bölgelerinde elektrik faturalarının 25-35 günde bir okunduğunu, deprem felaketiyle birlikte bu sürenin 45-50 güne kadar uzadığını ve herhangi bir ek ödeme yapılmadığını belirtti. abonelerinden herhangi birine. Karagüzel, “Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nde yeterince faturalandırma yapıyoruz. Bu kapsamda faturalar normal şartlarda 25-35 günde bir okunurken deprem sonrası fatura 45-50 güne uzatıldı. Kullanıldığı gün sayısına bağlı olarak tüketimin artması nedeniyle abonelerimizin faturalarındaki artışa rağmen ‘milli tarife’ uygulamasına geçildi. Rastgele artımlı tarife uygulaması söz konusu değildi. Her adımda abonelerimizin yanındayız. Tüketim gün sayısına bakılmaksızın günlük 8 Kwh ve altı tüketimler eskisi gibi 1. aşamadan yani indirimli tarifeden hesaplanırken, günlük 8 Kwh üzerindeki tüketimler 2. aşamadan faturalandırılır. Faturaların doğruluğunu isteyen herkes, EPDK’nın internet sitesinde yer alan “Fatura Hesaplama Modülü” üzerinden tüketilen güç ölçümlerini Kwh cinsinden girerek kontrol edebilir.

haber-acigol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu