Haber

Depremzedelere eğitim desteği

KOCAELİ (İGFA) – Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve ‘yüzyılın felaketi’ olarak adlandırılan ve 11 ilçede etkili olan yıkıcı depremlerin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de depremzedeler için harekete geçti. Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden beri bölgede olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapılan çalışma çerçevesinde Hatay’ın Defne ilçesinden öğrenci ve öğretmenleri Aytepe Diriliş Gençlik Kamplarında ağırladı.

Özellikle çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. 5 gün boyunca unutulmaz günler yaşayan depremzedeler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti. Öğrencilere eğitimlerini desteklemek amacıyla tabletler sunuldu.

Çocukların ve öğretmenlerin depremin olumsuz etkilerinden bir süreliğine de olsa uzakta keyifli dakikalar geçirmesi için seferberlik yapan Önder Büyükakın, yemekte öğrencilerin tablet talebini de yanıtsız bırakmadı. Önder Büyükakın’ın talimatıyla öğrencilere eğitimlerini desteklemek amacıyla tabletler takdim edildi. Ayrıca öğrencilere Kocaelispor formaları, atkıları ve pişmanlıkları da takdim edildi. Kocaeli’den ayrılarak şehirlerine dönen çocuklar derslerine çok çalışacaklarının sözünü verdiler.

manyasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu