Haber

Bosna Hersek’teki depremden etkilenen çocuklar için oyuncak kampanyası başlatıldı

Bosna Hersek’te faaliyet gösteren insani yardım kuruluşu Pomozi.ba, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı.

Depremzedeler için toplanan yardım malzemelerinin yüklü olduğu 50’den fazla TIR’ı Türkiye’ye taşıyan Pomozi.ba, depremden etkilenen çocuklar için oyuncak topladıklarını duyurdu.

Pomozi.ba yetkililerinden Saliha Roksa, kampanya kapsamında sıfır veya az kullanılmış oyuncakları kabul ettiklerini belirterek, çocuklara moral vermek istediklerini söyledi.

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da çay satışı yapan 12 yaşındaki Benjamin Mehanoviç, topladığı 800 Euro’luk yardımı da depremzedelere gönderdi.

Bosna Hersek Kızılhaçı ise yardım kampanyası kapsamında 120 bin Euro topladıklarını açıklarken, Bosna Hersek Kızılhaçı Genel Sekreteri Rajko Lazic 20 tırlık yardım konvoyunun Türkiye’ye gönderileceğini söyledi. bu hafta yola çıktı

Balkan ülkelerinden gelen yardımlar sürüyor

Türkiye’nin Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran, geçen yıl Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA) desteğiyle meyve sebze üretim hatları kuran kadın çiftçilerin ürettikleri meyve sularının depremzedelere bağışlanacağını bildirdi.

Ljubljana’daki Türkiye Büyükelçiliği de ayni yardımların bir kısmını deprem bölgesine gönderilmek üzere Türk Hava Yolları’na (THY) teslim ettiklerini bildirdi.

Sırbistan’ın Boşnak nüfusun yoğun olduğu Sancak bölgesindeki Orta Yol Derneği, yardım kampanyası kapsamında 51 bin avro toplandığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu