Haber

Bilgehanes’te Ailelere Hafızlık Hazırlık Programı Tanıtıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik etkinliklerinden biri olan Bilgehaneler, yeni dönemde Hafız Hazırlık Programı’na katılacak öğrenciler ve aileleri için gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilge Evler Hazırlık Programı kapsamında ailelere bilgilendirme yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programına Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkililerinin yanı sıra hazırlık sınıfı öğrencileri ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Bilgehanes’te 6 yıldır uygulanan Hafızlık Hazırlık Programı tanıtıldı. Müfredat, programın içeriği ve sınav süreci hakkında veli ve öğrenciler bilgilendirildi.

Programda, “Örgün Eğitimle Hafız Projesi Birlikte” kapsamında çalışmalar yapan Mustafa Büyükkaplan, İkra’r, Abdülezel Paşa ve Ahmet Hazım Uluşahin İ.HO gibi okulların yöneticileri de okullarını tanıttı. Ocak ayı itibari ile sınav sürecine girecek olan öğrenci ve velilere okullar.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Konyalı çocukların akademik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla hizmet veren Bilgehanelerde, Hafız Hazırlık Programı kapsamındaki 176 öğrenciden 161’i geçtiğimiz yıl çeşitli Hafız İ.HO’larına yerleşti.

2017’den 2023’e kadar toplam 467 öğrenciden 411’i Hafız İ.HO sınavlarında başarılı olmuştur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-bayramoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu