Haber

Bakan Koca’dan ‘Evde Sağlık Yönetmeliği’ açıklaması

ANKARA (İGFA) –86 uyum merkezi, 865 hizmet birimi, 1.252 hastane ekibi ve toplamda 6 bine yakın çalışanla 81 ilde yürütülen Yatılı Sağlık Hizmetlerine İlişkin Yeni Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bakan Fahrettin Koca tarafından açıklanan yeni düzenleme ile; Yurtta sağlık hizmeti sunumunun kapsamının genişletildiği, standartların belirlendiği, işçi, araç ve ekipman ihtiyaçlarına uygun kapasite artışının planlandığı kaydedildi.

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1664514887945519104

Bakan Koca, konutta sağlık hizmeti standartlarının süreli ve süresiz olarak belirlendiği yönetmelikle sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Konutta hangi hasta grubuna sağlık hizmeti verileceği belirlendi” dedi. • 80 yaş üstü büyüklerimizin sağlık hizmetinden dilerlerse meskende doğrudan yararlanmaları sağlanmıştır.Sağlıklı Yaşlanma Genelgesi ile bağlantılı olarak evde sağlık gruplarına da hizmet sunumunda rol verilmiştir. Sağlık hizmetlerinde uzaktan sağlık hizmetinin kullanımı tanımlandı.Süreçlerin ESYS (Evde Sağlık Yönetim Sistemi) yazılım sistemi üzerinden yürütülmesi planlandı.Bu yazılım ile diğer paydaşlar ile gerekli bağlantı ağının kurulması hedeflendi. , yazılım güncellemeleri devam ediyor.Aylık ortalama 315 bin ziyaret ile Yatılı Sağlık Hizmetlerimizde kayıtlı 641 bin 751 hastamız hizmet almaya devam ediyor. Yatılı Sağlık Hizmetlerine İlişkin Yeni Yönetmelik Güzeldir” dedi.

Söz konusu yönetmeliğin detaylı detaylarına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu