Haber

Babacan: Kredi dilenmek Türkiye’ye yakışmaz

ANKARA (İGFA) –DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Körfez Tipi eleştirdi.

Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalına konuk olan Babacan, iktidarda oldukları dönemde hiçbir ülkeden tek kuruş talep etmediklerini vurguladı.

“Türkiye’ye daha fazla yatırım gelmeli. Ama kapı kapı dolaşıp borç dilenmek Türkiye’ye yakışmaz. Tek bir ülkeden tek kuruş talep etmedik. ‘Sana mal satalım, gel bize yatırım yapalım’ dedik. Git ve ‘Bize biraz para ver’ de. ‘Damadımız Merkez Bankası’ndaki dövizi tüketti’ demedik. Seçim öncesi söylediklerinin tam tersini yapıyorlar. İnsanları aldattılar. Seçime tam 3 hafta kala Sayın Erdoğan ‘Faiz artmıyor, düşüyor’ dedi, 3 hafta sonra faiz artırımına gitti. Türkiye’nin her yerine ‘Doğal gaz bedava’ diyen reklam panoları astılar. Seçimden sonra akaryakıtta yakın tarihin en büyük zamlarını yaptılar” dedi.

Babacan, “Mehmet Şimşek de Cevdet Yılmaz da yakın çalışma grubumdan arkadaşlar.” dedi. “Bu iki atamayı bizim güçlü muhalefetimizin sonucu olarak görüyorum. Şimdi göremediler. Türkiye ekonomisinin başındaki en büyük sorun enflasyon. Sayın Erdoğan Merkez Bankası’ndan elini çekmedikçe bu ülkede enflasyon düşmez. Banka ve oraya düzgün bir kadro koyar. Bu mümkün değil” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu