Teknoloji

Apple Vision Pro’nun Türkiye’deki fiyatı 200 bin TL’yi geçebilir

Apple, geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen WWDC geliştiriciler konferansında karma gerçeklik kulaklığı Vision Pro’yu resmi olarak tanıttı.

Çevreyle etkileşim açısından şimdiye kadar piyasaya sürülen en gelişmiş gözlüklerden biri olan Apple Vision Pro, 3.500 dolardan satışa sunulacak.

Apple Vision Pro ön siparişe sunuldu

Apple’ın merakla beklenen karma gerçeklik gözlükleri Vision Pro geçtiğimiz haftalarda resmi olarak ön siparişe açılmıştı.

2 Şubat’ta satışa çıkan Vision Pro, yaklaşık 3.500 dolara satın alınabiliyor.

MacRumors ise şirketin ön siparişlere başladığı günden bu yana 200 bin adet Vision Pro sattığını ve stokların tükendiğini iddia etti.

Apple’ın Vision Pro için son 10 yılın en büyük donanım lansmanını yapmaya hazırlandığı belirtildi.

Apple Vision Pro’nun Türkiye’deki fiyatı nasıl olacak?

Apple Vision Pro’nun Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak vergiler de eklenince 3.500 doların üzerine çıkınca cihazın fiyatının oldukça yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Vision Pro’nun Meta Quest 2 gibi oyun konsolu olarak sınıflandırılması durumunda yüzde 20 gümrük vergisi ve yüzde 20 ÖTV tahsil edilecek. Tüm bu vergilerden sonra cihazın Türkiye’deki fiyatı 184 bin TL’ye çıkacak.

Akıllı telefonlar gibi Apple Vision Pro’dan da TRT pul ücreti alınırsa cihazın Türkiye’deki fiyatı 206 bin TL’ye çıkacak. Ancak bu şu an için çok düşük bir ihtimal.

2024’ün en değerli Apple ürünü

Karma gerçeklik kulaklığının Apple açısından 2024 yılının en dikkat çekici ve değerli ürünü olacağı yönünde görüşler dile getiriliyor. Ürünün yıl boyunca küresel pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu