Haber

Antalya’da deprem olacak mı? Antalya’da deprem riski var mı, fay hattı var mı? prof. Naci Görür açıkladı!

antalya Türkiye’de deprem olacak mı? Sorusu birçok kişi tarafından merak edilirken, TV100 ekranlarında yayınlanan bir programa konuk olan Bilimler Akademisi üyesi ve Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, fay hatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Deprem riski olan illeri anlatan Görür, Antalya’da deprem riski var mı? Sorusunu da yanıtladı. Peki, Antalya’da deprem olacak mı? Antalya’da deprem riski var mı, fay sınırı var mı?

ANTALYA’DA DEPREM Mİ OLACAK?

Görür, “Maraş civarındaki bu deprem ve fayların stresini göz önünde bulundurarak Adana havzası ve İskenderun bölgesinin dikkatli ele alınmasını öneriyorum. Bunun dışında Marmara Denizi’nin güneyi, Çanakkale ve Bursa da dikkatli olunmalı.” Aynı şekilde İzmir yarımadası ve çevresi… Akdeniz kıyılarımızda Antalya.Muğla bölgesindeki kıyı bölgelerine dikkat edilmelidir.

“ERZİNCAN, BİNGOL VE KARLIOVA ARASINDAKİ BÖLGEDE DEPREM BEKLİYORUZ”

Kuzey Anadolu Fayı üzerinde Erzincan, Bingöl ve Karlıova arasındaki bölgede büyük bir deprem bekliyoruz. Endişelendiğimiz bir alan. Jeolojik verilere göre Hakkari zor olabilir. Dile getirdiğimiz büyük depremler 6 ve üzeri olarak değerlendirilebilir” dedi.

pasinlerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu