Teknoloji

AirPods şarj kılıfları, bir kolye gibi takılabilen farklı bir formda görünebilir.

Apple’ın AirPods Pro 2, AirPods (2019) veya orijinal AirPods Pro kulaklıklarının birçok avantajı vardır, ancak inanılmaz derecede kolay takılıp taşınabilmesi birçok kişi için listenin başında gelir.

Dezavantajlarının ortasında, bu küçük kulaklıklar çok kolay kaybolabilir var. Ayrıca şarj olurken kutularında kaldıkları için aramaları cevaplayamazsınız. Ancak Apple’ın bu sorunları yakın gelecekte çözmeyi hedefleyen bir “ilerlemesi” var. Kablosuz Kulaklık AksesuarıAldığı bir patente göre tüm bunlar yakında değişebilir”.

Cupertino teknoloji devinin analizi, temel olarak, tokanın yanında her iki uçta yuvalanmış kulaklıklara sahip, boyuna takılan, boyuna takılan bir kulaklıktır. küçük, parlak, çubuk şeklinde bir kolyeye benziyor.

Patentte belirtilene göre” Bazı taşınabilir elektronik cihazlar cepte veya çantada taşınabilirken, bazı faaliyetlerde elektronik cihaz saklamak için cep veya cüzdan kullanımına izin verilmemektedir. Örneğin, bazı taşınabilir elektronik cihazlar, taşınabilir elektronik cihazın kullanıcısı koşarken veya başka bir şekilde egzersiz yaparken müzik dinlemek için yaygın olarak kullanılır.

Bunların hepsi doğru tarifler olmakla birlikte, patentin muhtemelen en değerli kısmı şu şekildedir: Bu nedenle, elektronik cihazı güvenilir bir şekilde uygun bir form faktöründe tutmak ve istenen diğer özellikleri sağlamak için elektronik cihazlar için aksesuarlardaki iyileştirmeler ve ilerlemeler istenebilir.

Patentin içindeki kolye teklifinin yanı sıra Bisikletiniz için D kilidi Buna benzeyen çizimler de var, ancak bir çanta askısına veya sırt çantasının bir kısmına takmak, bir anahtarlığa takmak ve hatta muhtemelen bileğinize asmak için kullanabileceğiniz daha küçük karabina tipi bir fikir de var. Tüm bunlar, AirPod’larınızı şarjlı ve üzerinizde güvenle tutmanın kolay ve yeni yolları olabilir.

Apple’ın patenti ayrıca, yeni formun getirebileceği diğer potansiyel özellikleri, şarj seviyesini belirtmek için ışıklara sahip, giysi giyilen bir şarj kutusunun bir çizimi ve onu müzik veya davet işleme için kişisel, taraflı bir hoparlör olarak kullanma şeklinde açıklıyor.

Apple patentinde, ” Aksesuar, gösterildiği gibi yönlü ses üretebilir veya yükselterek kullanıcının sesi duymasına olanak tanırken diğer kişiler, kullanıcının doğrudan yanında duranlar bile sesi duyamayabilir. Bu şekilde bir kullanıcı, örneğin kulaklık aksesuardayken kulaklıkla yapılan bir telefon görüşmesine devam edebilir ve yine de istenen gizlilik seviyesini koruyabilir.” diyor.

Böyle bir aksesuarın Apple için özel bir avantaj olacağı rahatlıkla söylenebilir. Ancak her zaman olduğu gibi patentler söz konusu olduğunda bunun mutlaka bir eserle karşılaşacağımız anlamına gelmediğini hatırlamakta fayda var. Apple, 2019’dan bu yana her yıl 4.000’den fazla patent başvurusunda bulundu ve bu patentlerin büyük çoğunluğu hala teknoloji eserlerine eklenmedi.

haber-haymana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu