Haber

Adalet ve Demokrasi Haftası Çankaya’da Başlıyor

Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi ve Yılmaz Güney Sahnesi bu yıl 30. Adalet ve Demokrasi Haftası’na ev sahipliği yapıyor. Bu yıl “Yeniden Cumhuriyet” sloganıyla düzenlenen hafta, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun öldürüldüğü 24 Ocak’ta başlayıp, Avukat ve Siyasetçi Muammer Aksoy’un öldürüldüğü 31 Ocak’ta sona erecek.

Çankaya Belediyesi, bu yıl 30’uncusu düzenlenen “Adalet ve Demokrasi Haftası”na ev sahipliği yapıyor. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla hazırlanan hafta, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun öldürüldüğü 24 Ocak’ta başlayıp, Avukat ve Siyasetçi Muammer Aksoy’un katledildiği 31 Ocak’ta sona erecek. öldürüldü.

BİZİ UNUT
“Yeniden Cumhuriyet” sloganıyla düzenlenen hafta, 24 Ocak’ta Batıkent Uğur Mumcu Parkı’nda bulunan anıta çelenk bırakılmasıyla başlayacak. Batıkent’teki etkinliğin ardından anma töreni Uğur Mumcu Caddesi’nde devam edecek. Çankaya’daki evinin önünde mum ve karanfillerle yapılacak anma töreninin ardından ilk etkinlik Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin İnce Memed Salonu’nda gerçekleştirilecek. Uğur Mumcu, katledilmesinin 30. yılında Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun sahnelediği “Bizi Unutma” oyunuyla bir kez daha anılacak. Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği, başrollerini Levent Üzümcü ile Orhan Aydın’ın paylaştığı oyun, 24 Ocak’ta ücretsiz olarak Başkentlilerle buluşacak.

YENİDEN CUMHURİYET  

2023 yılının Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olması nedeniyle 30. Adalet ve Demokrasi Haftası’nın bu yılki teması “Yeniden Cumhuriyet” olarak belirlendi. 30. yıl anma etkinliklerine geniş katılım daveti yapan Çankaya Belediyesi ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın yanı sıra Çankaya İl Yönetim Kurulu da haftaya destek verecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

koprukoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu